בדיקת זרע לצורך אבחון בעיות פוריות

השפעותיהן של בעיות פוריות על מהלך החיים וחשיבות בדיקתן

זוגות רבים המתקשים בתהליך הכניסה להיריון עומדים חסרי אונים נוכח עובדה זו. במקרים רבים האשמה על בעיות הפוריות מוטלת בלעדית על האישה, והיא נשלחת מיידית לביצוע בדיקות פוריות שונות. מהלך זה הינו שגוי, משום שמוטב תחילה לבדוק דווקא את הגבר – הן משום פשטות בדיקת פוריות לגבר והן משום מהירותה. גברים רבים חשים שגבריותם מוטלת בספק כאשר הם נדרשים להוכיח את פוריותם, אך לא כך הדבר.

לבעיות פוריות גורמים רבים ומגוונים, ואף גורם אינו ממעיט מערכו של האדם. בעת איתור בעיות פוריות, מוטב לנקוט בצעדים אקטיביים על מנת לטפל בהן. אינכם רוצים כי בעיות הפוריות יעיבו על מערכת היחסים שלכם או ימנעו מכם לגדל את המשפחה שתמיד חלמתם עליה. במאמר הבא נפרט כל מה שאתם צריכים לדעת בנוגע לאבחון בעיות פוריות באמצעות בדיקת

כל מה שאתם צריכים לדעת בנוגע לאבחון בעיות פוריות בעזרת בדיקת זרע


כיצד מבוצעת בדיקת זרע: נתינת הזרע יכולה להתבצע בבית המטופל או בקליניקה לבדיקות הזרע. במהלך הנתינה בקליניקה, ניתנת למטופל הפרטיות הדרושה לו לשם ביצוע המשימה. לאחר מתן הזרע, דגימת הזרע עוברת בדיקה מיקרוסקופית במעבדה לבדיקת פוריות הגבר.

על מה חשוב להקפיד בעת ביצוע בדיקת זרע: בעת ביצוע בדיקת פוריות לגבר, יש להקפיד על אי שפיכה במשך שלושה ימים לפחות בטרם ליום הבדיקה. הקפידו שלא יעברו יותר מ-10 ימים מאז קיום יחסי המין האחרונים, אחרת תאי הזרע יהיו כשירים פחות לביצוע הבדיקה ועלולים לספק תוצאות שונות מן המצב בפועל. כפי שכבר כתבנו, ניתן לבצע את בדיקת הזרע בבית, אך חשוב להקפיד על הבאתה למרפאה תוך שעה או שעתיים. באם דרוש זמן נוסף ניתן לקבל חומר משמר. מנת זרע אשר תגיע למכון מאוחר מדי, עלולה להניב תוצאות מדויקות בנושא התנועה והחיוניות של הזרמה.

מה הם הדברים הנבדקים במהלך בדיקת הזרע: במהלך בדיקת הזרע נבדקים פרמטרים רבים, אשר מטרתם לקבוע את פוריותם של תאי הזרע. בדיקות אלו כוללות את נפח השפיכה, מידת החומציות של הזרע, ספירת ריכוז תאי הזרע, תנועתיות תאי הזרע, צורתם, חיותם והימצאות של תאים זרים כגון, תאי ציפוי מצינורות מולכי הזרע, תאי דם אדומים ולבנים ועוד.

סיבות נפוצות לבעיות פוריות בקרב גברים: חלק מן הסיבות לבעיות פוריות כוללות התרחבות של וורידי האשך, ספירת זרע נמוכה, תנועתיות נמוכה של תאי הזרע, הימצאות נוגדנים עצמיים לתאי הזרע, פרופיל הורמונאלי בעייתי, שינויים בחומר גנטי וצורת זרע מעוותת.

מה הן ההנחיות בתום הבדיקה: לאחר שתגישו את דגימת הזרע למעבדה, תידרשו לחכות לתוצאות מספר ימים. לאחר מכן, תוכלו לבקש מן הרופא המטפל לעבור על תוצאות הבדיקה, ולזכות בחוות דעת רפואית. בחלק מן המקרים הטיפול כולל סיגול אורח חיים בריא, ובמקרים אחרים הוא מצריך טיפול אנטיביוטי, הרחבת ורידי האשכים, חיפוש תאי זרע בודדים בתנועה בהגדלה גדולה והקפאתם.

בצעו בדיקת זרע למען איתור הבעיה

בדיקת פוריות לגבר באמצעות מתן זרע הינה בדיקה פשוטה מאוד, אשר יכולה לספק לכם פתרון לבעיה או להסיר דאגה מליבכם. פעמים רבות החשש משתק את בני הזוג, ומונע מהם להמשיך לפעול למען הרחבת המשפחה. המהלך המוביל להחלטה לבצע בדיקת פוריות לגבר הינו מהלך נכון מאוד, אשר יכול לספק פתרון מקיף לקשיי ההתעברות. וודאו כי אתם מבצעים את בדיקת הזרע כנדרש, וכי אתם מקשיבים לחוות דעתו הרפואית של הרופא המטפל. במידת הצורך, המשיכו גם בבדיקת פוריות לאישה, או בבדיקות פוריות נוספות לגבר, בהתאם לממצאי בדיקת הזרע.

פנה אלינו עוד היום ותקבל מידע נוסף!