מומחה לפוריות - מרכז ברטוב

פרופסור בנימין ברטוב- מומחה עולמי לפוריות הגבר

פרופסור ברטוב הוא פרופסור לספרמטולוגיה וביוכימיה, מומחה עולמי בתחום המורפולוגיה (המבנה) של תאי הזרע. פרופסור ברטוב עוסק במחקר תיאורטי ומעשי למעלה מ-35 שנים ומפתח שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, כאשר הבולטת בניהן הינה שיטת ברטוב IMSI.

בעזרת שיטה זו ניתן למיין תאי זרע בעלי פוטנציאל פוריות גבוה ובאמצעותם להפרות את ביצית האישה. הקים את מעבדת הזרע הראשונה בבית חולים מאיר, את מעבדת הזרע באוניברסיטת בר אילן ואת מרכז ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר שהינו המרכז הגדול בישראל בתחום זה .

פרופסור ברטוב מרצה על מחקריו ושיטותיו הייחודיים בכנסים רבים ברחבי העולם ופרסם מעל ל-100 מאמרים בעיתונות המדעית הבינלאומית, לרבות כתב העת היוקרתי: New England Journal Of Medicine.

כיצד אתה הופך להיות מומחה לפוריות ?

פרופסור ברטוב מומחה לפוריות בעל תואר ראשון בביוכימיה באוניברסיטת בר אילן (1962-1966). ועבר ישירות לדוקטורט (PHD) בביולוגיה מולקולרית, ביופיזיקה וביוכימיה מאוניברסיטת McMaster שבהמילטון, קנדה (1966-1971) במסלול המהיר למצטיינים, המדלג על תואר שני.
לאחר מכן פרופ' ברטוב שקד על עבודת הפוסט דוקטורט בנושא בידוד המרכיבים התורשתיים של תאים ביונקים- אוניברסיטת McMaster קנדה.

עם שובו ארצה, החל לעבוד כמרצה לביוכימיה באוניברסיטת בר אילן ובמקביל החל לחקור את תחום המורפולוגיה של תאי הזרע. לאחר 10 שנות מחקר, החל להרצות באוניברסיטה בתחום מבנה ותפקוד תאי הזרע.

בשנת 1980 הקים את היחידה לפוריות הגבר בבית חולים מאיר בכפר סבא. שנתיים לאחר מכן, הקים את מעבדת הזרע הקלינית והמחקרית באוניברסיטת בר-אילן, שם המשיך לחקור את המורפולוגיה של תאי הזרע והכשיר תחת חסותו כ-40 דוקטורנטים בתחום זה.

בשנת 2005 הקים את מרכז ברטוב- המרכז לפוריות הגבר (ספרמה בע"מ), מרכז המתמחה באבחון וטיפול בעיות פוריות אשר מקורן בגבר.
פרופ' ברטוב, מומחה לפוריות מקבל מטופלים מכל העולם ליעוץ הכוונה וטיפול של המקרים הקשים ביותר, לרבות זוגות העוברים במשך שנים עשרות טיפולי IVF קשים ומפרכים.

פרופ' ברטוב מומחה לפוריות, יחד עם הצוות המקצועי מצליח לפתור בעיות אלה ולהביא תינוק בריא לעולם.